Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház

Hírek

Lakossági tájékoztató a betegeink és dolgozóink biztonságának érdekében bevezetett vízhigiénés intézkedésekről

2026.06.24.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórházban végzett vízminőség-ellenőrzések során a szakemberek a vízhálózat egyes pontjain olyan mikrobiológiai eltéréseket azonosítottak, amelyek indokolttá tették a megelőző intézkedések azonnali bevezetését. Az intézkedések a Cardiovascularis Centrum (CVC) épületét, a Sebészeti Tömböt, a Rehabilitációs Tömböt és a Belgyógyászati Tömböt (citromsárga épület) érintik.

Intézményünk a vizsgálati eredmények kézhezvételét követően haladéktalanul megtette a szükséges szakmai és műszaki intézkedéseket. Az érintett területeken a vízhasználatot a vonatkozó előírásoknak megfelelően korlátoztuk, alternatív megoldásokat biztosítottunk, valamint megkezdtük a vízhálózat fertőtlenítését és a szükséges ellenőrző vizsgálatokat. A munkatársaink az ilyen helyzetben megkövetelt betegellátási higiénés eljárásokat alkalmazzák, melyeknek köszönhetően a betegellátás folyamatos és biztonságos.

Betegeinket és hozzátartozóikat ezúton is szeretnénk megnyugtatni, hogy a kórház működése folyamatos, az ellátás biztonságos, és minden szükséges intézkedés megtörténik az egészségük védelmében. A bevezetett intézkedések célja a megelőzés, valamint a betegek, hozzátartozók és munkatársaink egészségének legmagasabb szintű védelme.

A helyzetet folyamatosan figyelemmel kísérjük, együttműködünk a hatóságokkal, és a szükséges beavatkozásokat a hatósági és szakmai előírásoknak megfelelően végezzük.

Köszönjük a betegek és hozzátartozóik bizalmát és együttműködését!
sz2020
Sz-Sz-B. Vármegyei Oktatókórház
Megszakítás