Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház

Hírek

Közlemény – Mátészalkai szülészet

2026.06.25.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház vezetősége és egészségügyi dolgozói nevében határozottan visszautasítom dr. Apáti István, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője parlamenti felszólalásában elhangzott állításokat – a mátészalkai szülészet-nőgyógyászati fekvőbeteg-ellátás átmeneti szüneteltetése kapcsán – amelyben  a Nyíregyházán dolgozó szakorvosokat „lustasággal”, kényelemmel, illetve a munkavégzés elutasításával vádolta. 

Az elmúlt hónapokban a mátészalkai szülészet-nőgyógyászati osztály mellett többek között a traumatológiai osztály működtetését is, továbbá a fehérgyarmati gyermekgyógyászati ellátást is a nyíregyházi telephely szakembereinek többletvállalása tette lehetővé.

Különösen méltatlannak tartom, hogy a szakemberhiány miatt hozott átmeneti intézkedést kifogásolva bárki kétségbe vonja a szakembereink elkötelezettségét, munkamorálját vagy hivatástudatát.

Dr. Apáti István képviselő úr valóságot nélkülöző kijelentései rombolják a betegeink bizalmát, és a közvetlenül érintett orvosokon túl sértik mindazokat a kollégákat is, akik a magyar egészségügy működőképességéért nap mint nap áldozatot hoznak.

Orvosaink szakmai felkészültségére, emberségére és áldozatos munkájára büszkék vagyunk. Munkájuk tiszteletet, megbecsülést és köszönetet érdemel.

Tisztelettel kérem Képviselő Urat, hogy a jövőben kellő felelősséggel, felkészültséggel és a tények ismeretében nyilatkozzon az egészségügyi rendszerben dolgozókról.

Dr. med. habil. Ajzner Éva Phd
főigazgató
SZSZBVK

sz2020
Sz-Sz-B. Vármegyei Oktatókórház
Megszakítás